Zpět

Univerzální rehabilitační a transportní robot

WALKER BASIC je sofistikovaný rehabilitační a transportní robot využitelný jak v domácím a institucionálním prostředí, tak v outdoor prostředí, včetně možnosti jízdy v nezpevněném terénu.  

Zařízení je určeno zejména pro částečně imobilní osoby, osoby s pohybovým omezením dolních končetin a seniory. Je využitelné k rehabilitačním účelům, udržování tělesné kondice, jako podpora bezasistenčního života pohybově handicapovaných osob i pro volnočasové aktivity.

 

POHYB PŘI REHABILITACI A TRANSPORTU 

WALKER BASIC je vybaven sklopnými elektronicky řízenými stupačkami, které umožňují operativně zaměnit režim chůze za režim jízdy ve stoje, a naopak.

Flexibilitu a komfort zajišťuje funkce výškové stavitelnosti modulu ovládání s loketními opěrkami a madly, prostřednictvím elektronicky řízeného teleskopického sloupu.

Pohyb zařízení v různých typech terénu umožňují elektronicky řízené trakční kolové jednotky s integrovaným elektropohonem.

OVLÁDÁNÍ

Uživatel má v rámci modulu ovládání k dispozici centrálně umístěnou kapacitní klávesnici a dvojici otočných ovladačů po stranách pro levou i pravou ruku. Kapacitní klávesnice slouží zejména k ovládání stupaček, výškovému polohování modulu ovládání a k zobrazení stavu akumulátorů.

Pomocí otočných ovladačů může uživatel plynule regulovat rychlost jízdy směrem vpřed/vzad (pravou rukou) a doleva/doprava (levou rukou). Ovladač pravé ruky je navíc doplněn o třípolohový přepínač omezovače rychlosti, díky němuž si může uživatel snadněji udržovat požadovanou rychlost a směr jízdy dle momentální potřeby.

SENZORICKÝ SYSTÉM, BEZPEČNOST A ASISTENCE

WALKER BASIC je vybaven senzorickým systémem, který monitoruje pozici těla uživatele při chůzi. Získaná data jsou zpracována řídicím systémem robotu. Uživatel i odborný personál mohou být pomocí zobrazovací oblasti modulu ovládání informováni o způsobu držení těla uživatelepři chůzi.

Řídicí systém současně disponuje také bezpečnostními a asistenčními systémy. Systém Safety Ride snímá pomocí senzorů podvozku okolí WALKERu a brání srážce s objekty a osobami, které se nachází v jeho bezprostřední blízkosti.

Systém Safety Walk monitoruje uživatele při chůzi a v případě, že uživatel zakopne nebo hrozí jeho pád, řídicí systém automaticky zcela zastaví nebo výrazně sníží rychlost jízdy WALKERu.

Asistenční systém Door Pro Assist umožňuje automatickou centraci zařízení při průjezdu zúženými profily a usnadňuje takuživateli například průjezd dveřmi.

Technické parametry

Celková šířka: 760 mm
Celková délka: 1300 mm
Minimální / maximální celková výška bez příslušenství: 1100 / 1650 mm
Minimální / maximální výška područek: 950 / 1500 mm
Rozsah výškového polohování modulu ovládání: 550 mm
Šířka mezi područkami: 465 mm
Šířka vnitřního prostoru mezi stupačkami: 460 mm
Ovládání jízdy: Otočné ovladače pro levou a pravou ruku
Ovládání funkcí polohování: Kapacitní klávesnice
Hmotnost zařízení: 125 kg
Maximální nosnost: 150 kg
Maximální celková přípustná hmotnost: 275 kg
Hnací náprava: zadní
Výkon trakčního elektromotoru: 2 x 400 W
Maximální rychlost: 7 km/h
Předpokládaná doba provozu na jedno nabití: 8 h
Palubní napětí: 48 V DC
Nabíječka: Integrovaná v podvozku
Doba dobíjení: 2 h

Video

Varování
Zavřít