Zpět

Poloautomatický autonomní kazetový kontejner

Poloautomatický autonomní kazetový kontejner je určen pro distribuci záchranářské výbavy a materiálů při řešení široké škály krizových situací.

Umožňuje operativně vyjmout a složit pouze dílčí obsah nebo skupinu vybavení z celkové náplně kontejneru, tyto skupiny záchranářské výbavy a materiálu rozmístit na požadovaných místech v terénu, opět je pak naložit a transportovat.

Kontejner je vybaven speciálním vykládacím a nakládacím poloautomatickým elektromechanickým systémem a sadou kazet. Pomocí dálkového ovládání pak lze tyto jednotlivé kazety distribuovat z kontejnerového nosiče a rozmisťovat je podle dispozic v různých místech zásahu.

Poloautomatický autonomní kazetový kontejner může jednoduchým způsobem nakládat a vykládat kazety s potřebným zásahovým materiálem. Tento systém je schopen distribuovat kazety na velkém území. Zásahové kazety lze pomocí automatizace kontejneru nakládat a vykládat z kontejneru, který zůstává na podvozku nosiče a případně je rozmisťovat podle potřeb během akce v různých místech v terénu, nebo je nakládat a vykládat z kontejneru složeného z podvozku nosiče na zem. Ten pak pracuje autonomně, protože je vybaven vlastním generátorem elektrické energie.

Kazety jsou uspořádány pravidelně, ve dvou řadách, přičemž jedna řada kazet je vykládána a nakládána vpravo a druhá řada vlevo. Jednotlivé kazety slouží pro přepravu a uchovávání materiálu, zařízení a vybavení za účelem konkrétního zásahu. Naložení odpovídajících zásahových kazet koresponduje se specifiky zásahu, která jsou určena před výjezdem do akce. Jako celek funguje autonomní kazetový kontejner nezávisle na okolí, protože je vybaven vlastními zdroji energií pro zajištění všech funkcí nakládání, vykládání a fixace zásahových kazet.

Kontejner je vyroben v souladu s normou DIN 30 722. Systém je velmi populární v Evropě, především v Německu. Je možno jej jednoduše přepravovat jakýmkoliv vozidlem uzpůsobeným pro přepravu systémů dle této normy.

Tento poloautomatický autonomní kazetový kontejner poprvé v historii integrovaných záchranných systémů (v ČR i v EU) vytváří podmínky pro systémové členění dílčích částí technického vybavení, záchranné a zásahové techniky, technologií a materiálů a jejich operativní distribuci v náročných krizových situacích.

Tento projekt byl realizován za finanční podpory z prostředků státního rozpočtu prostřednictvím Ministerstva průmyslu a obchodu.

Technické parametry

Hmotnost prázdné bedny: 50 kg
Rozměry
Celková délka: 5950 mm
Celková šířka: 2500 mm
Celková výška: 2250 mm
Kapacita, nosnost, hmotnost
Počet kazet v kontejneru: 6 kazet
Počet beden v kazetě: 2 bedny
Celkový počet beden v kontejneru: 12 beden
Objem využitelného prostoru v zadní části kontejneru: cca 3 m3
Maximální nosnost kazety: 600 kg
Maximální nosnost kontejneru: 4,5 t
Hmotnost prázdné kazety: 160 kg
Hmotnost prázdného kontejneru včetně 6 kazet: 5,5 t
Maximální hmotnost plného kontejneru: 10 t
Zdroj energie
Značka a typ elektrocentrály: KIPOR KDE 6700 TA
Výkon centrály – stálý / maximální: 5/5,5 kW
Výstupní napětí: 230 V – 50 Hz
Palivo: Diesel
Spotřeba paliva: 1,2 l/h
Objem palivové nádrže: 16 l
Bedna - technické parametry
Maximální délka: 1485 mm
Maximální šířka: 595 mm
Maximální výška: 550 mm
Varování
Zavřít